technologia hpp

Technologia HPP - co to takiego?

Jest to nowa metoda utrwalania soków. Nasze soki wyciskane metodą cold press to same zalety i korzyści z ich spożywania - o tym pisaliśmy już mnóstwo razy. Nie każdy jednak wie o tym, że są utrwalane nowoczesną i bardzo zdrową metodą. Chodzi oczywiście o HPP (ang. high pressure processing) czyli inaczej ciśnieniowanie lub paskalizacja.

Co to za metoda i dlaczego jest lepsza od innych?

Utrwalamy soki metodą HPP, ponieważ to najlepsza opcja aby były dłużej zdatne do spożycia oraz bezpieczne, bez utraty wartości odżywczych i smakowych. Dlaczego nasze soki są lepsze od innych? Ponieważ, popularne soki sklepowe, dostępne na rynku, są wytwarzane z koncentratu (nie z prawdziwych owoców i warzyw), następnie rozcieńczane z wodą i dopiero rozlewane do butelek. Na rynku są dostępne również soki nie z koncentratu (NFC), które poddaje się procesowi pasteryzacji aby maksymalnie wydłużyć ich trwałość.

Pasteryzacja to podgrzanie soków do bardzo wysokiej temperatury, przez co soki tracą witaminy, minerały oraz mnóstwo smaku. FITLY jako jedna z wiodących marek soków cold press, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i utrwala soki metodą HPP. Nasze tłoczone na zimno soki poddajemy działaniu wysokiego ciśnienia. Dzięki temu wartości odżywcze pochodzące z owoców i warzyw są w 100 % zachowane, a produkt jest bezpieczny dla konsumenta, całkowicie naturalny i ma długą datę przydatności.

Całe proces paskalizacji jest bardzo prosty i naturalny, dlatego nie mamy nic do ukrycia. Wystarczy, że z najlepszej jakości owoców i warzyw wyciskamy metodą cold press sok i przelewamy do butelek. Następnie umieszczamy je w specjalnej komorze i przy pomocy wody wytwarzamy odpowiednie ciśnienie (6000 bar).

Soki FITLY utrwalane metodą HPP stanowią wygodną opcję dla naszych klientów, ponieważ mają długi okres przydatności do spożycia. W lodówce mogą przebywać nawet do 2 miesięcy! Dla naszej firmy to również duże ułatwienie, ze względu na dystrybucję, magazynowanie i logistykę. Dzięki tej metodzie soki mogą być do Was bezpiecznie dostarczane w każdy zakątek Polski.