Dlaczego warto oczyścić swój organizm z toksyn?

Coraz więcej osób żyjących w dużych miastach dostrzega, że ich samopoczucie z roku na rok się pogarsza, mimo iż starają się trzymać względnie zdrowej diety czy przynajmniej raz w tygodniu skorzystać z jakiejś aktywności fizycznej. Co powoduje taki stan rzeczy? Niestety, otaczające nas zanieczyszczone powietrze i łatwo dostępna żywność o wysokim wskaźniku przetworzenia sprawiają, że nasz organizm niejako „spowalnia”. Co może pomóc w takiej sytuacji? Dieta oczyszczająca z toksyn na bazie soków, czyli detoks sokowy.

Kiedy warto przeprowadzać detoks?

Detoks sokowy to forma kuracji oczyszczającej trwająca od jednego do kilku dni. W tym czasie spożywamy wyłącznie soki owocowe i warzywne przygotowane z myślą o oczyszczeniu naszego organizmu. Dostarczone w ten sposób witaminy i minerały odżywiają nasze komórki, dodając im sił do prawidłowego funkcjonowania.

Ponadto soki oczyszczające wspomagają pozbywanie się toksyn z organizmu, które mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Kiedy warto się zdecydować na taki detoks? Możemy go zrobić, gdy zauważamy, że jesteśmy przemęczeni, źle sypiamy, mamy problemy z koncentracją oraz kondycją. Detoks przyda się także, gdy dostrzegamy niepokojące objawy ze strony naszego układu trawiennego. A tak naprawdę od czasu do czasu przyda się on każdemu.

detoks sokowy

WYBIERSZ SWOJĄ DIETĘ I SZYBKO SCHUDNIJ

Dieta sokowa 3-dniowa

Dieta sokowa 5-dniowa

Dieta sokowa 7-dniowa

Jak często robić detoks?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto zastanawia się nad przeprowadzeniem detoksu i utrwaleniem jego efektów. Dietę sokową można przeprowadzać nawet co kilka tygodni, ale optymalnym czasem dla każdego z nas jest zrobienie go przynajmniej raz do roku. Dlaczego? Otóż przez kilka miesięcy w naszym organizmie mogą nagromadzić się toksyny wywołujące niejednoznaczne objawy. Detoks sokowy pozwoli się z tym uporać i da nam siłę na kolejnych kilka miesięcy. Aby utrzymać efekt detoksu, warto oczywiście na stałe wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki żywieniowe i regularną aktywność fizyczną.

Detoks sokowy nie jest sam w sobie metodą leczenia czy dietą odchudzającą, trudno więc liczyć na spektakularne efekty, jeżeli tuż po nim wrócimy do wszystkich niezdrowych nawyków. Istotne znaczenie ma to, by taki detoks był wstępem do naprawdę zdrowego stylu życia, początkiem na tej drodze, a nie jej końcem. Zrobienie detoksu chociaż raz do roku przy zbilansowanej diecie i aktywnym trybie życia może poprawić nasze samopoczucie i wzmocnić efekty naszych wysiłków.

Jakie efekty daje detoks sokowy?

Osoby, które przeprowadziły jeden lub więcej detoksów sokowych przyznają, że była to skuteczna metoda na dolegliwości, które męczyły je od lat, ale nie wskazywały jednoznacznie na jakieś schorzenie. To dość typowa sytuacja w przypadku zanieczyszczenia organizmu toksynami.

Dopiero dieta oczyszczająca z toksyn na bazie soków pozwoliła im uwolnić się między innymi od częstych migren, bezsenności, problemów z trawieniem, zwolnionego metabolizmu, nerwowości, chronicznego zmęczenia czy problemów z cerą. Powtórzenie detoksu przynajmniej raz do roku to świetna metoda na utrwalenie tych efektów, a tym samym na lepsze samopoczucie przez cały rok! Niemniej częstotliwość wykonywania detoksu zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb i trybu życia.

WYBIERZ SWOJĄ DIETĘ SOKOWĄ

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne