Czy soki dla dzieci są zdrowe?

Czy soki dla dzieci są zdrowe?

Soki wytłoczone z owoców i warzyw to bardzo pożywna przekąska dla każdego nas. Oczywiście ważne jest żeby spożywać je umiarkowanie i z uwagą. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę:

  1. Bardzo ważny jest skład i jakość soku, a więcej zawartych w nim składników. Wybieraj soki, które są naturalne i nie zawierają dodatkowego cukru Tak cukru! Dużo soków na półkach sklepowych jest po prostu dosładzana. Takich unikaj jak ognia! Najzdrowsze są soki wyciskane na zimno lub tłoczone, ponieważ zachowują więcej składników odżywczych niż soki pasteryzowane, nie mówiąc o tych dosładzanych. Soki FitLY powstają tylko z owoców, warzyw i ziół, najwyższej jakości. Korzystamy ze sprawdzonych dostawców, uwielbiamy lokalnych rolników, których warzywa i zioła pachną jak szalone.
  2. Równie ważna jest wielkość dziennej porcji. Zalecana ilość soku dla dzieci oczywiście jest uzależniona od wieku i zaleceń dietetyka. Najczęściej spotyka się opinię, że dla dzieci w wieku od 1 do 6-tego roku życia zaleca się spożywanie maksymalnie 120-180 ml soku owocowego dziennie. Dzieci powyżej 7 lat mogą spożywać go już 240 ml dziennie. Dzieci starsze oczywiście odpowiednio więcej. Soki warzywne zawierają dużo mniej cukru więc można ich spożywać znacznie więcej. 
  3. Błonnik zawarty w sokach jest ważnym składniem, który pomaga w  utrzymaniu zdrowego układu trawiennego.
  4. Rozcieńczanie soków: Jeśli decydujesz się podawać dziecku sok, możesz rozcieńczać go wodą, aby zmniejszyć ilość cukru i kalorii. Można również rozważyć mieszanie soku z owocami, aby uzyskać większą ilość błonnika lub po prostu zrób z niego lody! Fitly do Zestawu Happy Kid dodają sylikonowe foremki do lodów z których mogą powstać fantastyczne Fitly lody!
  5. Dieta dziecka musi być jak najbardziej urozmaicona, a soki nie powinny stanowić głównego źródła płynów w ciągu dnia. To bardzo ważne żeby dziecko spożywało wodę, mleko, kefiry czy ciepła herbatę do obiadu. Soki to wspaniałe uzupełnienie diety, tym bardziej kiedy dziecko nie chce jeść owoców i warzyw. Zdrowe składniki odżywcze i błonnik zawarty w sokach sprawi, że dieta Twojego dziecka będzie jeszcze bardziej urozmaicona i pyszna!

Podsumowując, soki owocowe mogą być spożywane przez dzieci, ale ważne jest, aby kontrolować ilość ich ilość w ciągu dnia. Jeśli decydujesz się na soki to wybieraj tylko te naturalne i niedosładzane. Soki Fitly zawierają dużo surowych warzyw i ziół, najlepszej jakości owoce. Jednak to co jest najważniejsze, powstają w doskonałych warunkach - klimatyzowane pomieszczenia z zaawansowanych technologicznie sprzętem, nadzoworowane przez dietetyków i technologów na każdym etapie produkcji. Wybierając Fitly masz pewność, że dostarczasz dzieckub najwyższej jakości sok, który urozmaici jego dietę i pomoże w nauce spożywania owoców i warzyw. Pamiętaj, to Ty jesteś odpowiedzialna za tego małego człowieka i jego gust. Jeśli w młodym wieku pokocha szpinak i imbir to w przyszłości znacznie chętniej sięgnie po zdrowe produkty, które dadzą mu radość. 

Dieta sokowa 3-dniowa

Dieta sokowa 5-dniowa

Dieta sokowa 7-dniowa

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne