Detoks sokowy

Spis treści


Żyjemy w czasach, gdy nasze środowisko jest bardzo zanieczyszczone. Dlatego z różnych stron do naszego organizmu dostają się szkodliwe toksyny – czy to z pożywienia, czy nawet z powietrza, którym oddychamy. I chociaż nasz organizm posiada swój naturalny tryb usuwania toksyn, czasem może potrzebować w tej kwestii wsparcia.

Jak rozpoznać, że potrzebujemy dodatkowego oczyszczenia organizmu?

Zwykle świadczy o tym nasze samopoczucie. Jeśli czujemy się przemęczeni, widocznie pogorszyła się kondycja naszych włosów, skóry oraz paznokci bądź przybyło nam kilka zbędnych kilogramów, które trudno nam zgubić, to znak, że warto przeprowadzić detoks organizmu.

Co to jest detoks sokowy?

Czym w ogóle jest detoks organizmu? Krótko mówiąc, to proces oczyszczania go z zalegających w nim toksyn oraz dostarczenia w ich miejsce potrzebnych składników odżywczych, by usprawnić jego funkcjonowanie. W ten sposób możemy też przygotować siebie do zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze oraz do odchudzania. W ostatnim czasie bardzo popularny stał się naturalny detoks sokowy.

Na czym polega?

Otóż jest to forma kuracji oczyszczającej, która polega na spożywaniu specjalnie przygotowanych, wysokiej jakości soków warzywnych, owocowych lub owocowo-warzywnych. Ich skład jest tak skomponowany, aby dostarczyć nam wszystkie niezbędne składniki odżywcze i witaminy, a jednocześnie usunąć szkodliwe toksyny. Taka dieta sokowa może trwać od jednego do kilku dni, a z czasem stać się uzupełnieniem do zdrowej, zbilansowanej diety.

WYBIERSZ SWOJĄ DIETĘ I SZYBKO SCHUDNIJ

Dieta sokowa 3-dniowa

Dieta sokowa 5-dniowa

Dieta sokowa 7-dniowa

detoks sokowy

Czy warto oczyścić organizm w ten sposób?

Detoks sokowy to naturalny, bezpieczny i smaczny sposób na szybkie oczyszczenie organizmu i przywrócenie mu witalności. Na efekty detoksykacji nie trzeba długo czekać – naprawdę szybko zauważymy, że mamy więcej energii i chęci do działania, ponadto poprawi się nasz wygląd i przeminą dotychczasowe dolegliwości utrudniające nam codzienne życie, takie jak przemęczenie, nadmierna senność lub odwrotnie - bezsenność, migreny, alergie, niestrawność czy problemy z koncentracją.

Soki SportFOOD wytwarzane metodą Cold Press stosowane w takim detoksie zawierają wszystkie składniki odżywcze i witaminy obecne w warzywach i owocach, a podczas ich przygotowywania nie wykorzystuje się żadnych konserwantów i sztucznych dodatków. Jednocześnie soki zachowują swoją naturalną słodycz, aromat i piękną barwę. Oczyszczenie organizmu w ten sposób jest więc nie tylko skuteczne, ale i bardzo przyjemne!


Zalety detoksu sokowego w domu

Przeprowadzenie detoksu sokowego jest naprawdę bardzo proste. Zamawiając soki SportFOOD otrzymujemy jasny plan działania i zasady przeprowadzenia skutecznego detoksu. Dzięki temu dokładnie wiemy, ile soków dziennie mamy wypić.

Z powodzeniem dadzą sobie z tym radę nawet osoby na co dzień bardzo zapracowane. Będąc cały dzień poza domem, wystarczy zabrać ze sobą soki i pamiętać o ich regularnym spożywaniu. Efekty, jakie przyniesie oczyszczenie organizmu sokami są nieporównywalne z tymi, jakie miałoby nam zapewnić stosowanie suplementów diety czy popularnych niegdyś głodówek. O wiele bardziej więc opłaca się zainwestować w pyszne i zdrowe soki niż wątpliwej jakości suplementy diety.

W ten sposób znacznie poprawimy swoje samopoczucie, podniesiemy odporność oraz wyeliminujemy skutki wynikające z zanieczyszczenia organizmu toksynami. Detoks sokowy, choć nie jest typową dietą odchudzającą, bardzo wspomaga procesy metaboliczne organizmu. Z jego pomocą uda nam się wyeliminować ze swojego jadłospisu niezdrowe przekąski i przejść na zdrowszą, bardziej urozmaiconą warzywno-owocową dietę. Takie odchudzanie z pewnością okaże się zdrowe, bezpieczne i bez efektu ‘jojo’.


Ile dni należy stosować soki detoksykujące?

Jeśli chodzi o długość kuracji sokami detoksykującymi SportFOOD, do wyboru mamy kilka wariantów. Najpopularniejszy jest detoks 1-dniowy, 3-dniowy oraz 7-dniowy. Wartość energetyczna dziennego pakietu wynosi 1400 kcal.

Z kuracji mogą skorzystać osoby dorosłe, zdrowe, bez żadnych przeciwwskazań dotyczących spożywania wybranych owoców, warzyw i przypraw bądź specjalnych zaleceń żywieniowych. Z uwagi na to, że w trakcie detoksykacji nie możemy spożywać żadnych posiłków oprócz soków, warto przygotować organizm do tej zmiany i stopniowo wydłużać czas trwania kuracji.

Trzeba też uważnie słuchać swojego ciała i bacznie obserwować zmieniające się samopoczucie. Jeżeli zauważymy, że na pewnym etapie detoksykacji nasze samopoczucie ulega pogorszeniu, możemy przerwać detoks i za jakiś czas znowu go wznowić. W tej kwestii nie ma żadnych rygorystycznych zaleceń – najważniejsze jest nasze zdrowie. 1-dniowa kuracja sokami to świetne rozwiązanie dla osób, które podejmują się tego po raz pierwszy. W ten sposób mogą sprawdzić, czy dadzą radę wytrzymać w ciągu dnia na samych sokach i czy dobrze się czują w trakcie detoksu. Istnieją również kuracje 14-dniowe, 30-dniowe i 60-dniowe, ale są to kuracje uzupełniające, które stosuje się wraz ze zdrową, zbilansowaną dietą.


Opinie gwiazd i informacje

Detoks sokowy to forma dbania o siebie, która szczególnie przypadła do gustu gwiazdom. Bez przesady można powiedzieć, że cała Polska oszalała na punkcie zdrowych i pożywnych soków, które w krótkim czasie oczyszczają organizm z toksyn. Z kuracji sokami SportFOOD korzystają zarówno gwiazdy show-biznesu, jak i Internetu, zwłaszcza fit blogerzy i blogerki.

Do osób, które już przeszły detoks sokowy i pozytywnie się o nim wypowiadają należą między innymi: Ola Ciupa, Siostry Bukowskie, Natalia Wasiluk, Michał Będźmirowski „Modny Tata”, Sylwia Nowak, Marta Karpińska „Wodzianka”. Każda z tych osób skorzystała z innego zestawu soków, dobranego pod kątem indywidualnych potrzeb, a nawet preferencji smakowych.

ZAMÓW DIETĘ SOKOWĄ


Gdzie zamówić takie soki?

Wspomniane wcześniej kuracje naszymi sokami Sportfood można zamówić na naszej oficjalnej stronie internetowej www.fitly.pl. Dostawa do domu możliwa jest na terenie całej Polski. Do wyboru są gotowe pakiety soków na odpowiednią ilość dni detoksu. Istnieje też „Dieta Open”, czyli umożliwiająca samodzielne dobranie smaków i ilości soków.

Jako bezpośredni producent soków naturalnych już od ponad dwóch lat cieszymy się zaufaniem naszych Klientów i wciąż pracujemy nad tym, by nasze soki były najwyższej jakości i spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Soki Sportfood można kupować nie tylko drogą internetową – są dostępne także w wielu kawiarniach, sklepach ze zdrową żywnością czy fitness clubach. Zanim rozpoczniemy detoks, mamy więc możliwość osobno zakupić dowolny rodzaj i smak soku i wypróbować go.

detoks sokowy - zestawy

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne