Jak Oczyścić Organizm z Toksyn? Jak Zrobić Detoks Organizmu?

Sprawdź w jaki sposób możesz pomóc swojemu organizmowi oczyścić się z toksyn

Spis treści:

Toksyny w organizmie

Jakie toksyny występują w organizmie człowieka?

Dlaczego należy je systematycznie usuwać?

Źródła toksyn w naszym ciele

Objawy posiadania toksyn

Przyczyny toksykacji

Na czym polega oczyszczenie organizmu z toksyn?

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Każdy z nas chce cieszyć się dobrym samopoczuciem i mieć energię do działania. Nie każdemu z nas jednak to się udaje. Często nawet osoby, które wydają się dbać o swoje zdrowie, zmagają się z zaburzeniami trawienia, niezdrowo wyglądającą cerą, tyciem czy brakiem energii. Oznaki te stanowią dowód, że w naszym organizmie nagromadziły się toksyny, z którymi nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie poradzić. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak oczyszczać organizm z toksyn? Co może okazać się pomocne, a czego nie robić, by usuwanie toksyn z organizmu było bezpieczne? Przekonajmy się.

WYBIERSZ SWOJĄ DIETĘ I SZYBKO SCHUDNIJ

Dieta sokowa 3-dniowa

Dieta sokowa 5-dniowa

Dieta sokowa 7-dniowa

Toksyny w organizmie

Nie da się ukryć, że w organizmie każdego z nas znajdują się toksyny, które nam szkodzą. Nawet jeśli dbamy o odpowiednią dietę, zanieczyszczenie środowiska jest na tyle duże, że zwyczajnie nie jesteśmy w stanie ich uniknąć. Na szczęście, nasz organizm potrafi samoczynnie się z nich oczyszczać - przynajmniej do pewnego stopnia. Jeśli jednak toksyn w organizmie jest zbyt wiele, odkładają się one w różnych narządach naszego ciała, rozpuszczają w tkance tłuszczowej, a także przenikają do krwioobiegu. Magazynowane są również w naszych włosach, paznokciach, a nawet kościach.

Jakie toksyny występują w organizmie człowieka?

Zanim zaczniemy zastanawiać się jak oczyścić organizm z toksyn, warto uświadomić sobie z jakimi substancjami walczymy. Sprawdźmy więc jakie toksyny występują w organizmie człowieka. Wśród tych najczęściej spotykanych wymienić musimy przede wszystkim pestycydy, które spożywamy wraz z chronionymi przez nie roślinami. Kolejnym rodzajem szkodliwych dla naszego zdrowia substancji są polichlorowane węglowodory oraz dioksyny, które powstają podczas spalania śmieci.

Szkodliwe dla naszego zdrowia są również metale ciężkie, takie jak glin, ołów czy kadm. Glin najczęściej trafia do naszego organizmu również wraz z pożywieniem, ponieważ kumuluje się np. w warzywach uprawianych na zakwaszonych glebach. Ołów trafia do naszego ciała gdy jemy rośliny uprawiane przy drogach szybkiego ruchu, zaś kadm - gdy palimy papierosy lub wraz z wszechobecnymi w miastach spalinami.

Dlaczego należy je systematycznie usuwać?

Coraz więcej mówi się o tym, jak ważne jest odtrucie organizmu z toksyn. Często jednak zapominamy o tym, że trzeba robić to regularnie. Dlaczego jest to tak ważne? Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy mieć świadomość, że nasze ciała posiadają organy, których funkcją jest usuwanie szkodliwych substancji. Ciało człowieka jest w stanie poradzić sobie z niewielkimi ilościami toksyn. Pomaga nam w tym układ pokarmowy, moczowy, a nawet skóra.

Niemniej jednak, stężenie toksyn, z jakimi mamy styczność na co dzień, jest obecnie tak duże, że naturalne mechanizmy obronne naszego organizmu nie są w stanie poradzić sobie z ich eliminacją. Dlatego też regularne oczyszczanie organizmu z toksyn poprzez stosowanie odpowiedniej diety zapobiega ich gromadzeniu się w naszym organizmie. Szacuje się, że detoks organizmu z toksyn warto przeprowadzać co kilka miesięcy, nie rzadziej niż raz na rok. To wsparcie, którego nasze ciało zwyczajnie potrzebuje.

Źródła toksyn w naszym ciele

Skąd biorą się toksyny w naszym ciele? Tak naprawdę każdego dnia narażeni jesteśmy na kontakt z tymi szkodliwymi dla naszego organizmu substancjami. Przyjmujemy je z pokarmem i napojami, wchłaniają się przez nasze drogi oddechowe i skórę (jeśli stosujemy nieodpowiednie kosmetyki), a nawet samoistnie powstają w naszym ciele. Toksyny pochodzą z szeroko rozumianej działalności człowieka. Powstają w wyniku spalania śmieci, z przemysłowych odpadów, dodatków dodawanych do żywności, którą jemy.

Palenie papierosów i picie alkoholu również obciąża nasz organizm toksynami. Co więcej, mogą one również powstawać w naszym organizmie. Dzieje się tak wówczas, gdy nasza dieta jest zbyt uboga w błonnik. Przyczynia się to bowiem do powstawania złogów w naszych jelitach. Zalegająca masa kałowa gnije i uwalnia liczne szkodliwe substancje, które przenikają do naszego krwioobiegu.

WYBIERZ SWOJĄ DIETĘ SOKOWĄ

Objawy posiadania toksyn

Zastanawiasz się czy toksyny w organizmie szkodzą również twojemu zdrowiu? Możesz to sprawdzić uważnie obserwując swoje ciało. Wśród oznak, że twój organizm zmaga się z nadmiarem toksyn, wymienić możemy między innymi niezdrowo wyglądającą cerę. Pamiętajmy bowiem, że część toksyn wydalana jest z organizmu przez skórę. Jeśli jest ich sporo, odbija się to na jej wyglądzie. Skóra jest opuchnięta, zaczerwieniona lub poszarzała. Często pojawiają się na niej krostki i wypryski. Kolejną oznaką, że czas już na odtruwanie organizmu z toksyn, jest tycie.

Jeśli dbasz o prawidłową dietę, a mimo to nie chudniesz, może oznaczać to, że twój organizm zmaga się z zaburzeniami hormonalnymi. Są one najczęściej spowodowane wpływem toksyn na organy w twoim ciele. Objawem toksyn w organizmie jest również brak równowagi energetycznej. Osoby, których organizm zmaga się z toksykacją, bardzo często narzekają na brak energii - nawet wówczas, gdy przesypiają około 8 godzin dziennie. Uczucie znużenia, zmęczenia lub brak energii do działania powinny nas zatem zaniepokoić. Mówiąc o oznakach, na które warto zwrócić uwagę, nie sposób nie wspomnieć również o problemach z trawieniem. Zaniepokoić powinny nas przede wszystkim zaparcia, wzdęcia oraz leniwa praca jelit.

Przyczyny toksykacji organizmu - jak się pozbyć toksyn

Toksykacja organizmu to nic innego jak stan, w którym w naszym ciele nagromadziło się tak wiele szkodliwych substancji, że organizm nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z pozbyciem się ich. Toksyny zaczynają wówczas uszkadzać nasze ciało, sprawiać, że poszczególne organy przestają prawidłowo funkcjonować, a także pozbawiają nas energii oraz dobrego samopoczucia.

Jej przyczynami może być nie tylko nieodpowiednia dieta czy używki, ale również stosowanie kosmetyków, w składzie których znajdują się nieodpowiednie substancje, czy życie w zanieczyszczonym środowisku. Nie zawsze możemy wyeliminować wszystkie te przyczyny, niemniej jednak zawsze możemy zdecydować się na dietę oczyszczającą organizm z toksyn.

Na czym polega oczyszczenie organizmu z toksyn?

Przejdźmy zatem do konkretów, a więc sprawdźmy jak usunąć toksyny z organizmu. Kluczowe znaczenie ma odpowiednia dieta oczyszczająca, która powinna pozwolić naszemu organizmowi „odetchnąć” od wszystkich produktów, w których można znaleźć szkodliwe substancje. Oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów musi opierać się na przyjmowaniu dużej ilości płynów, które pozwolą na „wypłukanie” szkodliwych substancji.

Bardzo wiele osób decyduje się na oczyszczanie swoich organizmów poprzez jednodniową głodówkę połączoną z przyjmowaniem dużej ilości napojów, takich jak woda, soki czy napary ziołowe. Nie da się ukryć, że oczyszczanie organizmu z toksyn ziołami jest bardzo skuteczne. Niemniej jednak warto nie działać na własną rękę i korzystać ze sprawdzonych produktów oraz porad specjalistów. W oczyszczaniu organizmu z toksyn warto bowiem brać pod uwagę takie czynniki jak nasz wiek, stan zdrowia, a nawet pora roku.

ZAMÓW DIETĘ SOKOWĄ

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Sprawdźmy więc jeszcze jak powinna wyglądać dobra dieta oczyszczająca organizm z toksyn. Wśród wielu dostępnych rozwiązań bardzo ciekawą propozycją jest dieta sokowa opierająca się o spożywanie przez dzień (lub kilka dni) soków stworzonych z owoców oraz warzyw, które znane są ze swoich zdrowotnych właściwości. Dieta sokowa daje nam pewność, że nie dojdzie do odwodnienia organizmu, nie jest również uciążliwa - nie ma bowiem nic wspólnego z popularnymi głodówkami, które co prawda mogą pomóc w oczyszczaniu organizmu, ale często sprawiają, że czujemy się osłabieni. W zależności od naszych potrzeb oraz ilości toksyn w organizmie możemy zdecydować się na oczyszczanie jednodniowe, trzydniowe lub też postawić na tygodniową oczyszczającą dietę sokową.

Dzięki temu nasz organizm będzie miał wystarczającą ilość czasu by wyeliminować wszystkie zalegające w nim toksyny. Po jej zakończeniu, by jak najdłużej cieszyć się dobrym samopoczuciem i energią, warto stawiać na produkty, które wolne są od toksyn, a więc niskotłuszczowy nabiał, soki owocowe i warzywne, przeciery. Skutek oczyszczania organizmu w ten sposób? Najczęściej jest to utrata wagi, uczucie lekkości, powrót energii oraz poprawa wyglądu cery. Słowem, naprawdę warto.

Tym bardziej, że soki oczyszczające organizm z toksyn są pyszne i sprawiają, że nie odczuwamy głodu, który mógłby przeszkodzić nam w detoksie swojego organizmu.

Dieta sokowa nie stanowi więc wyzwania, którego nie moglibyśmy się podjąć.

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne