Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Odchudzanie, dieta i zdrowe żywienie 

Z czym kojarzą Ci się te słowa? Mogą one budzić bardzo skrajne emocje. Ale tak naprawdę dbanie o linię i bycie „fit” to nie tylko walka o ładny wygląd. To cały styl życia opierający się na dbaniu o to, co spożywamy i jak traktujemy własny organizm. Gdy zrozumiemy, że dbanie o sylwetkę powinno iść w parze z dbaniem o zdrowie i dobre samopoczucie, o wiele łatwiej będzie nam się nie poddać. Ale jak podjąć się tego zadania? Potrzebny jest dobry plan i oczywiście coś, co pozwoli nam osiągnąć upragnione efekty. Na początek warto zacząć od przygotowania organizmu na odchudzanie i zmianę nawyków żywieniowych poprzez usunięcie z niego zalegających toksyn.

Zanieczyszczenie organizmu toksynami – problem, który może dotyczyć też Ciebie

Żyjąc w dużych miastach, codziennie jesteśmy narażeni na wpływ toksyn, nawet z wdychanego przez nas powietrza. Do tego dochodzą złe nawyki żywieniowe, jedzenie w biegu, korzystanie z używek oraz brak aktywności fizycznej. Wszystko to sprawia, że czujemy się ociężali, przemęczeni, źle sypiamy, a mimo wielu starań nie udaje nam się zgubić zbędnych kilogramów. To typowe objawy zanieczyszczenia organizmu toksynami. Co można z tym zrobić?

WYBIERSZ SWOJĄ DIETĘ I SZYBKO SCHUDNIJ

Dieta sokowa 3-dniowa

Dieta sokowa 5-dniowa

Dieta sokowa 7-dniowa

Detoks sokowy – oczyść swój organizm!

Detoks sokowy to w ostatnim czasie bardzo popularna forma oczyszczania organizmu z toksyn. I nie ma się co dziwić, gdyż efekty są szybkie i naprawdę zadowalające. Na czym polega taki detoks? Krótko mówiąc, to kilkudniowa kuracja odpowiednio przygotowanymi sokami tłoczonymi na zimno, których zadaniem jest usunięcie toksyn z organizmu i uzupełnienie niedoborów witamin, minerałów oraz błonnika. Zrobienie takiego „porządku” w organizmie może dać niesamowite rezultaty! Przede wszystkim zauważymy poprawę samopoczucia, mogą zniknąć dolegliwości, takie jak przemęczenie, problemy ze snem, migreny, alergie, problemy trawienne. Poza tym poprawie ulega metabolizm, co oczywiście przekłada się na szybsze gubienie kilogramów. Już po kilku dniach detoksu można zauważyć zmianę na wadze. A to dopiero początek! Detoks sokowy jest bowiem doskonałym wstępem do diety odchudzającej i ogólnie zdrowszego trybu życia.

Jak często można przeprowadzać detoks sokowy?

Do wszystkiego – również do detoksu sokowego – należy podchodzić z rozsądkiem. Jeżeli mamy z nim do czynienia po raz pierwszy, warto wypróbować nasz 1-dniowy bądź 3-dniowy pakiet soków na detoks. W ten sposób sprawdzimy, jak nasz organizm reaguje na taką zmianę w odżywianiu i zadecydujemy, czy chcemy następnym razem skorzystać z detoksu dłuższego, na przykład trwającego tydzień.

Częstotliwość powtarzania detoksu może być różna, od kilku miesięcy do jednego razu w roku. Najważniejsze jest, by po przeprowadzonym detoksie utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe, w przeciwnym razie efekty szybko znikną, a my wrócimy do punktu wyjścia. Decydując o tym, kiedy powtórzyć detoks, słuchajmy przede wszystkim naszego organizmu.

Gdy tylko poczujemy, że wymaga on oczyszczenia, warto przeprowadzić choćby 1-dniowy detoks. Ciekawą alternatywą jest też skorzystanie z pakietu 8-dniowego, który stanowi uzupełnienie zbilansowanej diety. Wtedy pijąc soki dodatkowo, dostarczamy naszemu organizmowi potrzebne witaminy i w bezpieczny sposób wspomagamy jego regenerację oraz detoksykację.

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne